Snad každý ví, že když se jde kempovat, tahat sebou plné kufry nebude naprosto pohodlné. Uměním je sbalit všechny potřebné věci do co nejmenšího zavazadla. Nejpohodlnější nejspíš bude batoh. Samozřejmostí je oblečení, které se může zničit. Diora a Versaceho necháme tedy raději doma. Co si ale ještě pořídit na stanování?
Vhodné nádobí
Špekáčky opečete na klacku, brambory hodíte do ohně. V případě, že chcete připravit chutný táborákový guláš, budete potřebovat hrnec. Ty drahé, nerezové však raději nechte doma. Ideální bude kotlík.
A stolování? Talíře sebou taky tahat nebudete. Nejlepším řešením bude pořídit si třídílný hliníkový ešus. Nemusíte se bát, že se vám rozbije, je krásně skladný, a na ohni si v něm ohřejete polévku. Jíst můžete hliníkovou lžící. Pokud nejste nároční, příbory můžete ponechat doma.
Stan
V případě, že nemáte nějaký již pronajatý, nebo nechcete spát tzv. pod širákem, bude potřeba si stan pořídit. Důležité aspekty při výběru stanu jsou:
· Materiál – pokud začne pršet, není nejpříjemnější mít v příbytku potopu.
· Stabilita – avšak nejdřív si pečlivě prostudujte návod.
· Rozměry – rvát 4 osoby do stanu pro dva by nejspíš nebylo zrovna pohodlné.
· Skladnost – stan musí zabrat ve vaší krosně co nejméně místa.
Vhodná kosmetika
Koupání v řece, či pod provizorní sprchou? Tělové mléko, kondicionér, pleťová maska. Tak tohle potřebovat nebudete.
· Na vlasy bude ideální suchý šampon.
· Sprchový gel přelijte do menší lahvičky. Ta původní by vám jen zabírala místo.
· Spreje proti komárům, klíšťatům a jiné havěti jsou nezbytností.
· Zubní kartáček a pasta taky nejsou k zahození. Dají se však koupit v cestovní verzi.
KPZ
Krabička poslední záchrany. O jejím obsahu by vás nejlépe poučil vedoucí skautského oddílu. Je to něco na způsob lékárničky, ale najdete zde i jiné potřebné věci.
Pokud jste se tedy rozhodli kempovat, nezapomeňte na zásady ochrany životního prostředí. Oheň při odchodu správně uhaste, nenechávejte v lese povalovat odpadky. Nebuďte hluční. A alespoň na tuto chvíle se oprostěte od technologií.