Jak všichni víme krásné vlasy jsou ty zdravé, ale jak o ně správně pečovat teď v zimním období. Oprávněně se vlasům říká koruna hlavy. Muži nás hodnotí hned na druhém místě podle vlasů. Jsou-li krásné a dlouhé ihned upoutají pozornost.
Jak mít silné a krásné vlasy? Jaký typ vlasů máme, můžeme jen těžko ovlivnit, to je věcí genetiky, ale budou-li zdravé a v dobré kondici je už jen plně v naší kompetenci. Škodit jim mohou i bavlněné potahy polštářů. Jako mnohem hodnější se jeví ty v saténovém provedení. Jsou jemnější a vlasy se na nich tolik nezacuchávají.
Důležitý je výběr vlasové kosmetiky, bude nám s největší pravděpodobností vyhovovat ta určená pro náš typ. Při mytí bychom neměli používat příliš horkou vodu. Skvělé je masírovat pokožku hlavy střídavým proudem teplé a studené vody. Nikdy je nečešte za mokra ani za vlhka. Vlasy jsou slepené a mnohokrát více jsou tak namáhány tahy hřebenem. Škodí jim i teplo žehliček a horkých fénů, ale i mráz.
Na nepříjemné třepení a lámání pomohou hydratační kondicionéry a masky. Důležitá je i vnitřní výživa, tou nejlepší je strava bohatá na kyselinu listovou a zdravé tuky jako jsou omega 3 a 6 mastné kyseliny. Neméně důležité je i doplnění chybějících vitamínů a stopových prvků jako je hořčík, zinek, lecitin, vitamíny skupiny B a selen.
Dlouhým vlasům škodí časté barvení nebo jejich odbarvování, to totiž velice vysušuje, a tak je třeba používat barvy s pečující složkou, nejčastěji esenciálními oleji. Pokud chceme podpořit jejich rychlejší růst, je dobré přidat biotin neboli vitamín H. K dostání je buď ve formě tablet, ale také ho obsahuje květák, žloutky, ořechy ale i houby.
Proti padání mohou pomoci různá kofeinová tonika a speciální přípravky s vyváženým obsahem kyselin, kofeinu a dalších speciálních přísad. Léčba je vždy dlouhodobá a vyžádá si i šest týdnů. Pokud všechno zklame je čas navštívit dermatologa.