Pokud jste online a žijete na sociálních sítích více než jen sporadicky, dobře víte, že to co tam vystavíte, se může kdykoliv stát virální a šířit se rychlostí blesku. Někdy je to neúmyslně a někdy se zase může stát, že vaše zhýralé chování a pestrý společenský život, se může dostat k vašemu potencionálnímu zaměstnavateli do budoucna, nebo třeba tomu současnému. Prý vám za to nemůže nic hrozit? Omyl je pravdou!
lidé a feedback

PŘEKLEPNUTÝ NA POHOVORU

Skutečnost je taková, že pokud si hledáte zaměstnání a chystáte se absolvovat váš pracovní pohovor, buďte si jistí, že ať už na něm řeknete cokoliv, váš budoucí šéf o vás bude vědět více, než si myslíte. Dnes už není žádnou výjimkou, naopak se to stává pravidlem, že si vás nejdříve zaměstnavatelé překlepnou na sociální síti, aby věděli, co jste ve skutečnosti za člověka, kolik máte času, zájmů a jak moc jste spolehlivý.

Co je sdílené to je veřejné

Za většinu informací, které o sobě sdílíte si můžete sami. Pokud si své soukromí dostatečně nezabezpečíte a necháte všechny vaše příspěvky sdílet ve velké míře, může z toho někdo vytěžit a později se vám to může vymstít. Váš zaměstnavatel má právo vědět, jakého člověka má ve svém týmu a jaký způsob života vede, pokud se to odrazí na vašem pracovním výkonu. To, že jste večer prožili někdy ve společnosti s dávkou alkoholu, si může druhý den ověřit formou alkohol testu, a jestli v sobě budete mít ještě nějaký promile, zaplatíte za to nejenom pokutou, ale bohužel i vyhazovem.
sociální sítě a média
Jak si chránit své údaje a nemít z toho postih?
· Nesdílejte vše co se ve vašem životě děje.
· Zpřístupněte své prožitky lidem, kteří o to stojí.
· Každá vaše fotka může mít neblahou reakci.
· Nedejte důvod vašemu zaměstnavateli řešit vaše soukromí.
· Pozor na natáčení a focení na vašem pracovišti.
· Používejte sociální sítě ve váš prospěch, ne jenom jako zábavu.
· Nepobuřujte, nenadávejte, ale sdílejte s rozumem.
· Vše o vaši práci se může dostat k vašemu šéfovi, proto buďte vždy obezřetní.